Minidialog

Piętnastominutowy rytuał małżeński, który sprawia, że więź między małżonkami staje się coraz bardziej silna.

małżeński kwadrans

Aby pielęgnować relację małżeńską warto podejmować rozmowę na co dzień. Często małżonkowie mijają się pośród codziennych obowiązków takich jak np. praca, dzieci itp. i mimo, że przecież wymieniają uwagi między sobą, to rozmowy nie dotyczą tego, co jest istotne, czyli ich samych, ich relacji.

Dlatego warto wprowadzić codzienny rytuał, podjęcia minidialogu, który sprawi, że relacja małżeńska będzie umacniana każdego dnia. Tym rytuałem jest wprowadzenie określonego czasu takiego jak kwadrans, który małżonkowie spędzają wyłącznie razem na rozmowie ze sobą.

Trudnością tutaj może okazać się znalezienie nawet tych paru minut w ciągu dnia gdyż nasze życie często wypełniają obowiązki a czas wolny jaki nam zostaje pochłaniają dzieci. Dlatego tym bardziej trzeba zatroszczyć się o to, by znaleźć ten czas, o to, by dzieci nie przeszkadzały w tym „świętym” rytuale rodziców.

Dzieci powinny wiedzieć, że jest to specjalny i szczególny czas dla rodziców i nie należy im w tym przeszkadzać.  W ten sposób pokazujemy dzieciom, że relacja rodziców jest najważniejsza. Dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują wiedzieć, że ich rodzice się kochają dlatego m.in taką postawą im to udowadniamy.

Ten „kwadrans” powinien być rytuałem, czyli wykonywanym systematycznie i z należytą starannością. Stąd warto zadbać o specjalne kupki/filiżanki do picia herbaty/kawy, które wyjmowane są tylko i wyłącznie w tych chwilach i z których korzystają tylko i wyłącznie małżonkowie.

Gdy już zrobicie sobie herbatę wtedy usiądźcie i zacznijcie rozmowę. Rozmowa powinna dotyczyć relacji małżeńskiej, czyli tego, co czują do sobie nawzajem małżonkowie, jakie uczucia się w nich pojawiły.

Dziel się dobrą treścią. Polub artykułShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter