Po co dialog?

Z wielu form budowania relacji w małżeństwie wydaje się, że dialog stanowi szczególne miejsce. Pozwala bowiem coraz lepiej poznawać współmałżonka na głębszym poziomie. Poprzez odkrywanie jego niepowtarzalnego bogactwa jako osoby ludzkiej, jego dynamiki funkcjonowania i rozwoju możemy podziwiać dzieło stwórcze samego Boga.

Dialog małżeński pozwala więc nie tylko poznawać drugą osobę lecz także poprzez to budować więź między małżonkami. Z doświadczeń wielu małżeństw, które podjęły się prowadzenia dialogu wynika, że dialog pozwolił im odkryć siebie na nowo, odkryć swoje lęki, smutki, przeszkody, blokady i inne negatywne zjawiska, które bez dialogu mają zły wpływ na funkcjonowanie małżeństwa, bo prowadzą coraz bardziej do emocjonalnego oddalenia. Z tego wynika jasny wniosek. Jeśli Twoje małżeństwo przeżywa trudności, kryzysy to jest na to skuteczna i prosta metoda, która może sprawić, że zaczniesz przeżywać swoje małżeństwo na zupełnie innym poziomie nawet jeśli jeszcze nie wierzysz w to, bo doświadczyliście razem zbyt wielu krzywd.

A jeśli macie bardzo trudną sytuację, to być może unikniecie nawet terapii małżeńskich jeśli w prawdzie i szczerze zechcecie naprawiać swój związek poprzez prowadzenie dialogu małżeńskiego. Warto skorzystać z rekolekcji, które przygotują was do tego i pomogą wam odkryć siebie na nowo i solidnie przygotować do prowadzenia dialogu. Ta strona ma jedynie za zadanie promować dialog małżeński i pomóc w uporządkowaniu wiedzy jednak rekolekcje tematyczne mogą wnieść w wasze życie ogromne łaski i korzyści, które trudno wynieść jedynie z lektury.

Wszystkim małżonkom, tym z krótkim stażem, którzy upatrują w dialogu szansę na pogłębienie i zbudowanie solidnej więzi małżeńskiej na całe życie i tym, którzy po wielu latach wspólnych trudów chcą zaznać tego małżeńskiego szczęścia i cieszyć się sobą na nowo, jak nowożeńcy pragniemy zapewnić, że jest to droga szczególnego rozwoju tak w wymiarze emocjonalnym jak i duchowym.

Strona obecnie jest w fazie rozwoju. Zachęcamy do zapisania się na newsletter by być na bieżąco oraz zapraszamy do współpracy osoby, które chciałyby się podzielić swoim doświadczeniem.

 


Newsletter by FreshMail


Dziel się dobrą treścią. Polub artykułShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter